Блогер влезе во Гинисовата книга на рекорди за најмногу постови

17.212 напишани постови значи дека треба да се пишуваат по 11-12 постови секој ден преку 4 години, што е неверојатно. Неговиот прв Engadget пост е од јули 2006 и можете да го читнете тука. Блогерот, сега рекордер, Марфи еднаш дури успал да напише 59 постови во еден ден на CES во 2008 година, вели Engadget додавајќи дека г. Марфи се пофалил дека планира да си ја задржи титулата.

6 коментари на “Блогер влезе во Гинисовата книга на рекорди за најмногу постови

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии