Blizzard претстави свој шутер; Overwatch e тоа што остана од Project Titan

За Project Titan се зборуваше долго, долго време. Очекувањата беа дека Blizzard, кој се прослави со Warcraft, Diablo, Starcraft и World of Warcraft, ќе претстави некој нов вид на MMO што ќе ги воодушеви сите како што направија со World of Warcraft. Но, откако го прекина проектот, Blizzard ја претстави Overwatch која можеби најдобро би се опишала како Blizzard верзија на Team Fortress и по 17 години е првата нова фрашиза на Blizzard. Станува збор за First person shooter – тимска игра во која играчите поделени на два тима ќе се борат за победа. Видеата од гејмплејот и најавите на класите може да видите подолу.

[youtube]FqnKB22pOC0[/youtube]

[youtube]dushZybUYnM[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии