Blackberry се врати со Classic, но првите рецензии не се воопшто интересни

BlackBerry Classic се враќа. Компанијата најави дека се враќа на стариот модел на телефони, на кои половина простор е за дисплеј, а втората половина за физичка тастатура. Станува збор за најпопуларниот модел на некогашниот RIM, а сега ќе доаѓа за се чини прескапи 450 долари.

Classic доаѓа со 3,5-инчен екран со резолуција 720х720 пиксели, што можеби беше во ред кога излезе телефонот, но во време на 5-6 инчни дисплеи е минијатура. Остатокот на хардверот не е премногу за фалење, двојадрен Qualcomm процесор од 2012 година и 2 GB RAM. Телефонот доаѓа со две камери предна 2МР и задна 8МР. Покрај лошиот хардвер, сепак телефонот е доволен за својата намена, брзо пребарување по имејл и одговарање на пораките.

Најголемиот дел од порталите не се воодушевени од новиот модел, така Verge во своето претставување Blackberry Classic го нарече „паметен телефон за вчера“.

[youtube]Lk7ndfJHmR4[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии