Бил Нај „The Science Guy“ на гости кај Нил де Грас Тајсон

Дејан Соколоски

во Вести

Бил Нај е еден од водителите со кои најмладите за прв пат стапуваат во контакт со науката. Во новата епизода на StarTalk тој е гостин на Нил де Грас Тајсон и зборуваат за почетоците. Ова е само најава за епизодата која се емитува на  NatGeoTV.

1 коментар на “Бил Нај „The Science Guy“ на гости кај Нил де Грас Тајсон

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии