Автостопер.мк е сервис за заеднички патувања

Сервисот е сличен како Патувајзаедно.мк, односно може да постирате оглас за возење или да оставите контакт доколку патувате. Преку огласите лесно ќе може да се најдат луѓе и да се организира приватен превоз.

Aвтостопер.мк моментално е во бета, тест фаза.

1 коментар на “Автостопер.мк е сервис за заеднички патувања

  1. Ова е интересна идеја за сите што имаат „страв“ од вистинско автостопирање. И секако посигурна варијанта. Сум налетал и на вакви сајтови локализирани за континенти но никогаш не сум ги искористил бидејќи сум го сакал вистинскиот предизвик = непознатото во автостопирањето :)!

    Затоа, кој е за вистински автостоп, Ѓорче после семафорите на автобуска или Бензинска Макпетрол Маџари/Коце Металец најдобри локации за поаѓање од Скопје :)

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии