Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, деветто издание. По долго време, Killing Floor 2 е спремна да излезе од раниот пристап и да ви дозволи целосно и неверојатно крваво искуство каде со заеднички сили ставате крај на демонските чудовишта од мракот. Двојката е збогатена […]

Прочитај повеќе

Во трката за безбедност на повисоко ниво, неодамна ве советувавме да внимавате кога се поврзувате на јавните/отворените WiFi мрежи, а овој пат би сакале да ви го насочиме вниманието на вашата камера. Користејќи бројни алатки и фишинг техники, многу сајбер криминалци можат да ја активираат камерата и да фотографираат и снимаат компромитирачки материјали кои потоа […]

Прочитај повеќе

Guild Wars 2 го објави трејлерот за третата епизода од нивната трета сезона. Ако треjлерите се некакви показатели, ова ќе биде исклучително добра епизода за сите фанови, а за работите да бидат уште подобри играта се продава со 50% попуст. Имено, со купување на експанзијата, бесплатно ја добивате и основната игра, а сите епизоди се бесплатни сѐ […]

Прочитај повеќе

Со Rapportive ви покажавме како да се информирате за вашите и-мејл контакти, во текстот пред некој ден ви дадовме совети како да користите и-мејл како вистински професионалец, но она што не го споменавме е можноста да создадете одлични -и-мејл потписи благодарение на една алатка… Wisestamp е одлична услуга за остварување на таквата цел и ви дозволува […]

Прочитај повеќе

Што е Call of Duty: Infinite Warfare? Со Infinite Warfare, серијалот Call of Duty се префрлува во далечна иднина и ја става судбината на целиот соларен систем во рацете на капетанот Ник Рејес (гласот и ликот се позајмува од актерот Брајан Блум – Game of Thrones). Со оглед на футуристичката тема, имате на располагање нови […]

Прочитај повеќе

Доколку ја посетите Steam страната за Football Manager 17 ќе забележите две интересни работи. Прво, играта веќе има стотици рецензии. Второ, 70 проценти од рецензиите се негативни. Првата работа е како директен резултат од желбата на Sega да овозможи предвремен пристап до играта за сите оние кои ќе ја нарачаат FM17 пред нејзиното официјално излегување. […]

Прочитај повеќе

Учењето англиски знае да биде долготрајна и, на моменти, здодевна активност. Дозволете ѝ на здодевноста да пушти корени и целокупниот образовен процес се заканува да стане контра-продуктивен. Поради тоа, често се препорачува природно впивање на вокабуларот и потсвесно прифаќање на граматичките правила. Таквото нешто е исклучително едноставно и двојно позабавно кога е маскирано во форма […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, осмо издание. Humble Store слави три години од постоењето и организира десетдневна распродажба на игри. Првите два дена од распродажбата, комплетната едиција на Dirt 3 е бесплатна за сите кои ќе побрзаат. Во случај да го читате ова […]

Прочитај повеќе

Во чест на триесетгодишницата, францускиот издавач продолжува со подарување по една игра секој месец. Кампањата започна во јуни, а ќе трае сè до средината на декември. Far Cry 3: Blood Dragon е самостојна експанзија, односно Far Cry 3 спин-оф од 2013-та година. Играта беше ненадеен хит и успееја да ги импресионира гејмерите со исмејувачкото гледиште на […]

Прочитај повеќе

Претпоставуваме дека порано или подоцна сте се нашле во ситуација каде барате безжична мрежа за да се конектирате и ве препливува бран од еуфорија кога ќе налетате на отворена или јавна Wi-Fi мрежа која не бара лозинка за конектирање и секој може да пристапи до неа. Следниот пат кога ќе се случи таквото нешто, особено […]

Прочитај повеќе

Ако нешто знае да направи Bioware, тоа е дефинитивно импресивен филмски трејлер. Таквото нешто е повеќе од очигледно од најновиот видео приказ кој пробува (и успева) да нè заинтригира со новата приказна, расите и ликовите. Во Mass Effect Andromeda играте или со Сара (Фрида Вулф) или со Скот Рајдер (Том Тејлорсон). Во случај да имињата […]

Прочитај повеќе

Најновото надополнување за клиентот Steam беше пропратено и со содржински промени во начинот на кој се сервираат податоците за игрите.  Новите алатки и опции допринесуваат до прилагодлива продавница која е уникатна за секој корисник и дава поголема слобода при прелистување, откривање и купување на игрите. Quick Access е област каде имате директни линкови до најчесто користени […]

Прочитај повеќе