Една од поголемите распродажби на Steam која секоја година нè подготвува за масовната зимска распродажба би требало да започне побргу отколку што би можеле да очекуваме. Имено, веб сајтот Steam Database ископа дека Steam Autumn Sale започнува попладнево, на 25 ноември, во 19:00 часот. Од Steam Database дури и побрзаа да постават сајт кој го […]

Прочитај повеќе

На прв поглед, Word Tune лесно би можел да се дефинира како интересна алтернатива на Grammarly. Word Tune е апликација напојувана од вештачката интелигенција и има цел да ви помогне подобро да ја изразите вашата мисла при писмена комуникација. Таквото нешто се остварува со проверка на граматиката и вокабуларот кој го употребувате во вашите реченици […]

Прочитај повеќе

Edison е апликација за сите ваши потреби побрзани со електронската пошта. Во поглед на дизајнот, Edison потсетува на Outlook, но се разликува од чедото на Microsoft во тоа што е значително побрза. Сите акции се флуидни и инстантни, независно од тоа дали ја користите апликацијата за Android или iOS. На располагање го имате и таканаречениот […]

Прочитај повеќе

Во време кога онлајн учењето и работа од дома се во ек, имање стабилна и брза конекција е од особена важност. SpeedTest Master е корисна алатка за тестирање на брзината на конекцијата, но и за пронаоѓање можни проблеми поврзани со неа. На брз начин, можете да ја измерите брзината, како и да добиете интересни примери […]

Прочитај повеќе

Користите Firefox и многу сакате Netflix? Во тој случај, екстензијата која ја ископавме овојпат се чини дека е само за вас! Netflix Extender е мала, но корисна екстензија која допринесува до пофлексибилно искуство при гледање филмови и серии со прелистувачот на Mozilla. На располагање имате опции за автоматско прескокнување на прегледите од тоа што се […]

Прочитај повеќе

PrivaZer е бесплатна алатка која се одликува со стотици можности за различно скенирање и чистење колачиња, регистар, работна меморија, но и најразлични програми. PrivaZer е особено ценет и поради можноста за бришење претходни верзии на Windows оперативниот систем, како и стари надополнувања. Ова се работи кои заземаат многу простор на хард дискот, а се нема […]

Прочитај повеќе

Vimeo Record e екстензија за прелистувачот Chrome која ви дозволува професионално снимање на активностите од вашиот екран, но и на вас. Откако ќе кликнете на соодветното копче, ќе бидете прашани дали сакате вие да бидете снимани, вашиот екран, или и тоа и тоа. Откако ќе одберете која камера и микрофон да бидат искористени за намената, […]

Прочитај повеќе

Се наоѓате со часови пред вашиот монитор. За попријатно искуство, се препорачува да се прилагодува светлината на мониторот според времето од денот. Имено, повеќе светлина за време на денот, но затемнет монитор за време на ноќните часови. Преку целосно нов дизајн, најновата, четвртта верзија на ScreenTemperature ви дозволува да ги наместите најсоодветните бои и светлина […]

Прочитај повеќе

Disk Clean-up е долго-годишна алатка на Microsoft која е задолжена за бришење непотребни фајлови од вашиот хард диск. Со елиминација на привремени фајлови, Internet cache податоци, како и непотребни апликации, перформансите на вашиот систем можат да се подобрат. Microsoft планира да го пензионира Disk Clean-up и да не го вклучува во идни верзии на Windows […]

Прочитај повеќе

Периоден систем на елементите или табела што ги содржи основните податоци за познатите хемиски елементи може да се истражува на интерактивен начин од следниот веб сајт. На PeriodicTable можете да ги истражувате сите хемиски елементи што се откриени и забележани до сега. Со кликнување на некој елемент, добивате детални податоци за научниците кои се поврзани за […]

Прочитај повеќе

Не е никаква тајна дека сме огромни фанови на Workbench Entertainment, особено на нивното чедо, Wounded. По серија неуморни исправки и надградби, Wounded – The Beginning нуди значително подобро искуство и целосно ја оправдува довербата која ја вложивме во нив. Како и со сите успешни почетоци, Workbench не седи со скрстени раце и работат на […]

Прочитај повеќе

За тоа колку е важна правилна заштита од штетни инфекции во форма на adware или malware имаме пишувано во бројни прилики. За да спиете помирно во овој поглед, би можеле да ја проверите алатката Ultra Adware Killer. Најновата, деветта верзија на алатката врши солидна работа во детекција и уништување ем adware ем malware од најразличен […]

Прочитај повеќе