Како прва платформа за аудио книги на македонски јазик, Самоглас ветува почеток на едно исклучително пријатно искуство за сите љубители на аудио книги. Откако ќе го посетите веб сајтот можете да се регистрирате бесплатно и инстантно да започнете да слушате аудио книги на македонски јазик. Сите книги се уредно подредени во одделот Библиотека, според жанрови, […]

Прочитај повеќе

Уште 50 нови животни можат да се вдомат во вашиот дом. Некои слатки, некои вознемирувачки, но на сите можете да им го најдете местото така што ќе го пребарате животното во Google Chrome апликацијата од вашиот телефон и ќе ја допрете опцијата view in 3D. Во случај ова да го читате од вашиот телефон, следнава […]

Прочитај повеќе

Steam е неверојатно комплексна платформа со изобилство од опции за гејмерите. Една таква алатка е и News Hub, место преку кое можете да читате најразлични вести за вашите (омилени) игри. Најновата верзија на News Hub излегува официјално за сите по неколку месечно усовршување преку Steam Labs. News Hub е моќна платформа за вести која ја […]

Прочитај повеќе

Приватноста знае да биде загрозена од сомнителни апликации кои би можеле да се вдомат во вашиот телефон и луѓето кои стојат зад нив лесно би можеле да ја „позајмат“ вашата камера и микрофон и да ѕирнат во вашата приватност. Во случај да имате Android телефон, проверете ја апликацијата Privacy Scanner. Оваа апликација прави брзо скенирање […]

Прочитај повеќе

Steam никогаш не открива предвреме кога ќе биде нивната зимска распородажба на игри. Steam никогаш не ни подарува игри. Epic Store, од друга страна, ниту се срами предвреме да открие кога е нивната распродажба, ниту пак се скржави. Големата зимска распродажба на Epic Store започнува на 17 декември, овој четврток. Голем број игри ќе се […]

Прочитај повеќе

Поради пандемијата овогодишниот настан The Game Awards 2020 се одржа малку поразлично. Она што никако не недостасуваше беа бројни награди, трејлери и гејмплеј прикази на идни игри. Победници на The Game Awards 2020 Игра на годината Doom Eternal Final Fantasy 7 Remake Ghost of Tsushima Hades Animal Crossing: New Horizons The Last of Us: Part […]

Прочитај повеќе

Talking Alarm Clock e корисна и уникатна екстензија која ќе ви помогне за ефикасно потсетување кога телефонот не ви е при рака, а работите директно од прелистувач. Talking Alarm Clock се одликува со симпатична маскота која го прикажува моментното време во дигитална и аналогна форма. Под маскотата и преку паѓачки мениа и лизгачи можете да […]

Прочитај повеќе

Star Wars: Knights of the Old Republic игрите се едни од најдобрите sci-fi RPG игри за кои и понатаму се зборува со огромна почит. Bioware направи одлична работа со првата игрa, а Android верзија за истата е достапна веќе неколку години. Втората игра, The Sith Lords ќе се појави за платформата на Google и Apple […]

Прочитај повеќе

Како што сигурно знаете, оперативниот систем крие одредени фајлови кои се критични за стабилна работата. На тој начин, помалку искусните корисници не се ставаат во искушение (не)сакајќи да избришат нешто што не треба. Но, доколку од некоја причина сакате да имате пристап до скриени фајлови, Hidden File Finder детектира секакви фајлови и фолдери кои се […]

Прочитај повеќе

За една MMO игра која е на сцената повеќе од 15 години и се одликува со релативно застарени механики, би можеле да помислите дека играта не ужива во истата популарност во 2020 година. Според Blizzard, меѓутоа, најновата WOW експанзија Shadowlands e најбрзо продавана PC игра во индустријата и се има вдомено во компјутерите на 3.7 […]

Прочитај повеќе

Со наближување на празниците, расположението се менува, а размислувањето зазема потопол и оптимистички правец. Или, барем би требало да биде така. Fireplace 3D Lite е тука да ја олесни ваквата транзиција, првенствено на сопствениците на Mac направи. Fireplace 3D Lite е еден од најреалните камини покрај кои сме имале задоволство да се преправаме дека се […]

Прочитај повеќе

Во случај да работите од дома или да имате потреба од пофлексибилна комуникација со најблиските, Zenchat e релативно нова алатка која би можела да ви излезе во пресрет. Со неа, можете да започнете и одржувате индивидуални или групни чет сесии во форма на текст или претходно снимени аудио пораки. Од самото место каде се одвива […]

Прочитај повеќе