Оние кои се перципирани од останатите како ИТ волшебници добро знаат дека таквото нешто е благослов измешан со проклетство, особено во ситуации кога постојано се бара од вас да им поправите нешто на компјутерот. Во ситуации кога не сакате да одите кај нив, побарајте помош од одличен посредник кој ќе ја отстрани потребата од физичка близина […]

Прочитај повеќе

По два дена задевање, Rockstar конечно го официјализира излегувањето на една од најочекуваните игри.  „Развиена од креаторите на Grand Theft Auto V и Red Dead Redemption, Red Dead Redemption 2 е епска приказна за суровиот живот во Америка.“, објаснуваат на официјалниот сајт и додаваат: “Огромниот свет на играта ќе биде основа и за целосно ново мрежно […]

Прочитај повеќе

Проверка на вашиот и-мејл е секојдневна активност и често добивате мејлови од луѓе за кои не знаете апсолутно ништо. Љубопитните ќе се обидат да дознаат нешто повеќе за лицето така што ќе копаат на интернет, но што доколку сакате таквите информациите вам да ви се сервираат? Rapportive го работи токму тоа. Се интегрира со вашиот Gmail […]

Прочитај повеќе

За време на викендот Rockstar никако не сакаа да си седат мирни и ги задеваа фановите со нешто што би можело да произлезе во најава за Red Dead игра. Во моментот, ништо не е официјално и само се шушка дека наредната недела би можело да има трејлер за Red Dead. Ова, само по себе, и […]

Прочитај повеќе

Во чест на триесет годишницата, францускиот издавач продолжува со подарување по една игра секој месец. Кампањата започна во јуни, а ќе трае се до средината на декември. Со официјалната најава за работа на продолжетокот на Beyond Good & Evil, некако и се очекуваше токму оригиналот да биде подарен овој месец. Оставете ги сите предрасуди кои […]

Прочитај повеќе

Добредојдовте на дестинацијата каде нема ништо поубаво од сервирање огромни гејминг настани во исклучително мали, но неодоливо слатки дози. Ова е вашиот најнов извештај од светот на игрите! Сите претплатници на EA Access можат да ја преземат и играат Battlefield 1. За време на пробниот период од десет часа, играчите ќе можат да поминат низ […]

Прочитај повеќе

Skyrim Special Edition ќе биде спремна за вас на 28 октомври. Прашањето е, меѓутоа, дали сте вие спремни за неа? Ремастер верзијата на мега-хитот од 2011-та година бара значително помоќно чудовиште, особено доколку сакате да уживате во максималните потенцијали на графичка надградба. Чисто за споредба, ова е минималната побарувачка за оригиналната Skyrim од 2011: Dual […]

Прочитај повеќе

Во потрагата по алатки кои би можеле значително да ни ги олеснат или целосно елиминираат здодевните рутини наидовме и на IF, создаден од добро познатиот сервис .If This Then That. If by IFTTT е мала, но исклучително корисна алатка која е заснована врз добро-познатиот принцип за сите љубители на табели и кодови. Имено, IFTTT доаѓа […]

Прочитај повеќе

Со шест минутната бура од емоции неодамна се најави најновото проширување за ММО играта Star Wars: The Old Republic. Betrayed е трејлер од малку зборови, но трејлер достоен за епскиот Star Wars универзум и во тие шест минути успева да предизвика повеќе емоции отколку повеќето долгометражни филмови. Она што Betrayed гради е вознемирувачки почеток за […]

Прочитај повеќе

Колку пати ви се случило да се логирате во еден имејл и потоа да мора да се одјавите за да проверите друг имејл. И обратно… Порано или подоцна ваквата пракса станува исклучително здодевна и потребата да останете логирани во повеќе акаунти на еден ист сајт ја решавате со бројни, отворени прозорци преку различни прелистувачи. Но, […]

Прочитај повеќе

Играта која вечно е во развој, 7 Days to Die од неодамна доби огромно надополнување во гејмплејот. За неупатените, 7 Days to Die е игра во која, сами или со друштво, истражувате, создавате, поправате и градите најразлични работи за да ги преживеете неуморните напади на орда од зомби чудовишта. Низ долгиот креативен процес, авторите покажаа […]

Прочитај повеќе

Todoist има за цел ви помогне да добиете подобар увид во обврските, а потоа да проба и благовремено да ве извести за времето кога треба да се извршат. Со креирање на акаунтот ќе бидете прашани да наведете само една работа која би сакале да ја направите денес, а потоа една работа која би сакале да […]

Прочитај повеќе