Од вчера, започна распродажбата на игри, филмови и програми на Steam, сè со цел да се одбележи Halloween и на оваа платформа. Па така, до 1 ноември имате на располагање стотици и стотици игри со попусти до 90%. Од хорор игрите, би сакале да ви препорачаме да пробате да се исплашите со The Evil Within […]

Прочитај повеќе

Со третата епизода, насловена New World Order, бруталниот напад на Пингвин ќе ги потресе жителите на Готам. Играјќи како Брус или Бетмен имате за цел да копате уште подлабоко во интригантната мрежа на новооткриените деца на Аркам, но и да најдете време за милозвучниот шепот на мистериозната Селина Кајл. И додека градот стои на стаклени […]

Прочитај повеќе

Што е Shadow Warrior 2? FPS игра и директен наследник на хитот од 2013-та година. Играте со Ло Венг, нинџа воин со име кое зборува за катастрофално детство и сегашност преполна со армии од демони. Акцент е на брза и бесмислена акција каде касапите сѐ живо и диво со над 70 различни и надградливи оружја. […]

Прочитај повеќе

Портите на развивачите на забавната Sleeping Dogs се затворија. Ваквото нешто е сè само не очекувано; United Front Games добија огромна легија SD фанови и додека сите очекуваа да најават работа на продолжетокот, продуцентот Џен Тимс ја остави следнава порака: „Ја оплакувам најдобрата работа која некогаш сум ја имала и најдобриот тим со кој некогаш […]

Прочитај повеќе

123456 и password се сè само не добри лозинки и она што обично ви треба е коктел од големи и мали букви, бројки и симболи или уште подобро цели реченици и фрази. Таквото нешто, меѓутоа, е исклучително тешко за помнење, особено кога ќе земете во предвид дека за секој сајт ви треба уникатна лозинка, а […]

Прочитај повеќе

Оние кои користеа најразлични модови и злоупотребуваа неправилности за нелегитимно да печалат пари ги дочека непријатно изненадување кога повторно се логираа преку нивниот акаунт. „Доколку добивте порака во која пишува дека вашите средства биле прилагодени“, објаснуваат од Rockstar, „тоа е затоа што сте имале нелегитимни средства на вашата сметка“. Ваквото „прилагодување“ доаѓа за да работите […]

Прочитај повеќе

Додека ги извршувате работните обврски може да се случи да налетате на исклучително интересен вебсајт или видео кое едноставно, мора да го погледнете; во спротивно би можеле да не го најдете дома, а кој ќе се мачи со копирање и препраќање на линкот од еден на друг имејл. Ризикот од следење на линкот кој делува […]

Прочитај повеќе

Оригиналната Mafia, од 2002 година, беше една од најреалните GTA алтернативи и успеа да го освои светот со поозбилна тема и систем на играње. Втората игра дојде дури во 2010, а со неа донесе сосема генерични и, на моменти, неисполнителни активности кои ги оставија играчите да посакуваат нешто повеќе. Mafia III требаше да биде отскочна […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби. По дводневно задевање, Rockstar ја најави работата на Red Dead Redemption 2, а потоа и ги израдува фановите и со трејлер. Со оглед на времетраењето на трејлерот, искрено се надеваме дека нема да трепнете! Хитот од 2010-та, Red Dead […]

Прочитај повеќе

Tyranny е најновото чедо на Obsidian Entertainment и за разлика од поголемиот број RPG игри, оваа игра уште во старт ве поставува како негативец и сите ваши влијанија на светот можат да заземат исклучително мрачнa формa. Горниот видео приказ ни доаѓа од Polygon и низ час и четириесет минути можете детално да се запознаете со […]

Прочитај повеќе

Оние кои се перципирани од останатите како ИТ волшебници добро знаат дека таквото нешто е благослов измешан со проклетство, особено во ситуации кога постојано се бара од вас да им поправите нешто на компјутерот. Во ситуации кога не сакате да одите кај нив, побарајте помош од одличен посредник кој ќе ја отстрани потребата од физичка близина […]

Прочитај повеќе

По два дена задевање, Rockstar конечно го официјализира излегувањето на една од најочекуваните игри.  „Развиена од креаторите на Grand Theft Auto V и Red Dead Redemption, Red Dead Redemption 2 е епска приказна за суровиот живот во Америка.“, објаснуваат на официјалниот сајт и додаваат: “Огромниот свет на играта ќе биде основа и за целосно ново мрежно […]

Прочитај повеќе