Астронаут се чекираше на Foursquare од Вселената

I just unlocked the “NASA Explorer” badge on @foursquare! http://4sq.com/dseNyIFri Oct 22 15:10:39 via foursquare

Очекувајте повеќе чекирања од Вселената, некој астронаут ќе биде и „градоначалник на Вселената“, бидејќи оваа друштвена игра е дел од партнерството меѓу Foursquare и NASA коja објави своја страна на сервисот за локација. На страната се излистани можните места каде може корисниците да се чекирате за да ги добиете NASA значките.

NASA веќе подолго време ги користи друштвените медиуми за да ја популаризира вселенската програма.

(via Mashable)

4 коментари на “Астронаут се чекираше на Foursquare од Вселената

  1. На светов нема да му биде чудно (И ДЕБИЛНО) доколку чуе, види, прочита за некој 50-60 год. монструм што принудувал малолетничка на секс (или ја силувал) што е една од најужасните и најглупите и најчудните и најкретенските и се нај нај во негативна смисла, туку ќе му е дебилско, во секој поглед, некакво достигнување на некого.
    @ Гик: Море машко што уште ти е чудно и дебилно?? сигурно коментариве на наши а? Епа додека "пукаш" од смеа сетисе барем на секунд дека живееш во 21 век и дека скоро се е можно со чудото викано "технологија'
    Pozz…

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии