Аpple отвори уште една прекрасна продавница во Токио

Apple неодамна ја отвори својата најнова продавница лоцирана во Токио, која е во препознатливиот елегантен стил на сите Apple центри. Продавницата во Токио е сместена на Омотесандо улицата, каде се и другите луксузни брендови. На отварањето присуствуваше Ангела Ахрендс, поранешна директорка на Burberry, која неодамна беше најмена од Аппле да ги надгледува продажбата и продавниците. Ве потсетиваме и на останатите продавници на Apple лоцирани ширум целиот свет, за жал не и во Македонија.

Омотесандо, Tокио

[youtube]0ldZr7FFFFc[/youtube]

Апер Ист Сајд, Њујорк

Опера, Париз

Хонолулу, Хаваи

Волнат стрит, Филаделфија

Вест 14-та, Њујорк

Санлитун, Пекинг

Зурла, Истанбул

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии