Apple настанот на 12 септември за прв пат ќе биде пренесуван на Twitter

Дејан Соколоски

во Хардвер

Малку по малку презентациите на Apple се појавуваат на повеќе платформи. По прелистувачот Edge на Microsoft, па Chrome и Firefox, на ред дојде и микроблогот Twitter.

За прв пат во историјата на Apple, стримот од конференцијата ќе биде пренесуван во живо и на Twitter.

Секако поинтересно ќе биде она што Apple ќе го претстави. Компанијата секако ги чува изненадувањата за конференцијата, но веќе се појавија неколку шпекулации. Apple најверојатно повторно ќе претстави 3 уреди. Интересно е што од она што се навестува дека сите телефони ќе бидат „X“. Поточно iPhone Xs, iPhone Xs Max и iPhone Xr. Телефоните се со големина од 5,8; 6,5 и 6,1-инчи, вели Fast Company.

Веројатно ќе има и нов Apple часовник, iPad, Mac или Macbook, но засега нема потврда. За среќа не мора да чекаме предолго, а настанот ќе започне за неколку часа.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии