Aпликација на денот: Cubly 3D e нова македонска игра

Cubly 3D е нова игра, која за разлика од повеќето македонски игри, е малку поинтересно направена од независното студио CL.mk. Ова им е прва игра чиј гејмплеј е едноставен, бидејќи сепак се работи за аркадна игра наменета за мобилен. Вие сте чудна воинствена коцка која треба да уништи што е можно повеќе мети. Колку повеќе уништувате, така добивате повеќе поени и „power-ups”. Механиката можеби ќе ве потсети на популарната Fruit Ninja, но тоа воопшто не е лошо бидејќи може да биде заразна игра.

Достапна е во моментов само за Android, но има најави дека ќе има и iOS и Windows Phone верзија.

3 коментари на “Aпликација на денот: Cubly 3D e нова македонска игра

  1. ova e odlicna igra ja igrav nekoj 2-3 casa i zarazna e interesna top. samo taka prodolzete a site ostanati koi ne ja simnavte da ja simnete i da e najlosa makedonska igra ke ja simnuvame i ke ja rangirame so 5… samo taka ke uspeeme kkao makedonci i nasi luge ke odaat napred ako im dadete 1 so toa pokazuvate deka ste sebicni i se plasnite od konkurencija

      1. Se soglasuvam za kvalitet. Ima mnogu aplikacii koj se videni no so poubav pristap podobro pominuvaat od veke postoeckite taka da treba da gi podrzime makedoncite!

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии