Angry Birds… in Space!

На Rovio не му беше доволно што го напааднаFacebook, па сега „налутените птици“  ги вперија своите нишани кон вселената. Страната на која ќе се појавуваат новостите за најновото издание на Angry Birds е веќе достапна, а сега за сега на страната можете да видите единствено дваесет секундното видео и позадина за вашиот десктоп.

Останува да видиме дали „Space“ ќе биде достапна истовремено на сите платформи, со оглед на тоа дека Facebook е деветта платформа на која долетаа птиците. И покрај тоа што играта е излезена 2009 година, интересот за неа сè уште е огромен, со над 800 милиони симнувања на различни платформи.

[youtube]9YZ_yLQadBg[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии