„Играта ќе има целосно нов аспект кој што не го видовме на другите платформи.“, вели директорот на Rovio, Mикаел Хед додавајќи дека овојпат, поради друштвениот аспект на Facebook, „свињите ќе имаат поистакната улога“.

Angry Birds е една од најпопуларните мобилни игри симната над 75 милиони пати на разни платформи, има PC верзија, како и верзија за Nintendo Wii и PlayStation, а се спрема и анимирана серија. Во меѓувреме, за неколку дена ќе стартува Angry Birds Rio, специјалното издание поврзано со филмoт Rio на Fox студиото.

(via develop-online.net)

1 коментар на “Angry Birds доаѓа на Facebook

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии