„Ало кафана“ e нова македонска апликација која ќе ви помогне да пронајдете место за ручек

Дали некогаш сте посакале да го смените местото на кое јадете, а тоа сепак да биде во близина? Или можеби сакате да пробате храна на локација која не ви е позната? Ако одговорот е „Да!“, тогаш Ало кафана е апликација за вас. Станува збор за своевиден „именик“ во кој се сместени дел од кафеаните во Македонија.

Ало кафана е македонски сервис креиран од Дарко Јовановски и Стефан Михајловски. Апликацијата е достапна и за Android и за iOS. Голема предност е што апликацијата може да работи и офлајн, па не мора да се грижите да не го надминете лимитот барајќи каде да седнете на ручек. Покрај Скопје внесени се и локации од останатите градови во Македонија што секако е одлично.

Користењето на апликацијата е едноставно. Или пронаоѓате кафеана од листата, или ја наоѓате во ваша близина. Ако сте нашле нeкоја која ви се допаѓа, ја додавате на листата на омилени и тоа е отприлика сè. Дополнително, секоја од кафеаните на листите е внесена со телефонски број и адреса, па може и лесно да се пронајдат.

1 коментар на “„Ало кафана“ e нова македонска апликација која ќе ви помогне да пронајдете место за ручек

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии