Alienware Аrea-51 е нова моќна гејминг машина со вонземјански дизајн

Alienware го претстави новиот Area-51 десктоп компјутер кој Verge го нарече „Mac Pro на гејминг компјутерите“. Тоа што прво се забележува е новата форма на компјутерот, налик на Mac Pro со кој Apple почесто експериментира отколку производителите на десктоп, па затоа секоја промена е добредојдена. Наместо досегашното коцкасто куќиште, Area-51 е сместен во ново хексагонално куќиште. Како Apple и Alienware тврди дека новиот изглед е попрактичен, така може да се залепи до ѕид без притоа да се грижите дека го затворате отворот за вентилација. Вентилацијата навистина му е потребна на Area-51 бидејќи ќе доаѓа со новите 6 и 8-јадрени Haswell-E процесори, 32GB RAM и слотови за три графички карти. Напојувањето на ова чудовиште во зависност на инсталираните компоненти е до 1.5КW. Цената ќе биде објавена наскоро, но не очекувајте да биде евтин.

[youtube]xjYa6NXtTwU[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии