Актерот и гејмер Робин Вилијамс доби дигитален лик во World of Wordcraft

Blizzard заврши со креирањето на дигиталниот споменик на Робин Вилјамс, кој се самоуби по изгубената битка со депресијата. Веќе се појавија и првите видеа и слики на дигиталниот лик на легендарниот комичар во World of Warcraft. Изборот на Blizzard за вечниот актер падна на улогата на г. Вилјамс од цртаниот Аладин каде тој ја имаше улогата на забавниот и симпатичен дух од ламбата, се разбира прилагоден на универзумот на World of Warcraft. Духот ќе се појави во следната експанзија Warlords of Draenor, а играчите ќе можат да го повикаат со протривање на ламбата на островот Таладор.

Изборот на Blizzard беше помеѓу Духот од ламбата, Морк и Г-ѓа Даутфајр. Робин Вилјамс истотака беше страствен играч на World of Warcraft, а од разбирливи причини Blizzard го криеше неговиот идентитет.

[youtube]P9xPO_9Mh9o[/youtube]

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии