Ако ви се здодевни обичните апликации за временска прогноза, пробајте ја Carrot

Carrot Weather е апликација која ќе се обиде и да ве насмее и да ви каже какво е времето надвор. По подолго време во бета, апликацијата и официјално е достапна на Android.

Она што ја прави апликацијата различна е обидот преку злобниот AI глас на Carrot апликацијата да ве информира за времето. Carrot, мрази луѓе, и тоа треба да ве насмее. Ако смеењето не е баш секогаш успешно, прогнозата на времето е прилично точна. Додуша времето во Скопје неделава баш и не е тешко да се погоди, но Carrot беше ок со часовите кога врнеше и помалку заладуваше.

Најверојатно најголемиот пропуст е ужасниот синтетизиран глас. Ако не ви се допаѓа карактерот на AI може да го промените, достапни се 4, а некои се посмешни од другите. Друго и можеби поважно во време кога има куп одлични апликации, Carrot Weather доаѓа со претплата од 4 долари годишно. Ова не е премногу, но секако има и поевтини, а и подобри апликации.

Сепак ако другите апликации ви здодеаја и сакате малку да промените тестирајте ја Carrot. Апликацијата одамна е достапна на iOS.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии