Најинтересниот новитет во Photoshop 5 е Content-Aware Fill алатката (видео подолу) со која можат да се тргнат големи објекти во сликата и автоматски ја исполнува позадина зад објектот. Други новитети и подобрувања се Puppet Warp алатката за промена на локацијата на објектите, како и HDR алатка за High-devinition ranged слики.

Повеќе за Adobe Creative Suite 5.

10 коментари на “Adobe го објави Photoshop CS5

  1. Јас мислев дека видеово е заебанција нешто пошто го гледав на 1ви април.. не ми се верува дека ова е можно.

  2. Јас мислев дека видеово е заебанција нешто пошто го гледав на 1ви април.. не ми се верува дека ова е можно.

  3. Со ова ќе стане една од најмоќните, must have алатки за дизајан на пазарот, не дека сега не е. Едвај чекам да ги пробам Content Aware Fill, Puppet Warp и лесната нова селекција.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии