Aдминистраторите на Facebook фан страни ќе можат да банираат спамери

Опцијата се уште се тестира, скриншотот погоре е приметен од Мери Смит која објаснува дека опцијата се појавува под Flag копчето на секој пост или коментар.

1 коментар на “Aдминистраторите на Facebook фан страни ќе можат да банираат спамери

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии