13 продавници од кои можете да купите игри со големи попусти

Мартин Јованчевски

во Вести

Многу дигитални продавници на игри ја означуваат Кинеската Нова Година со попусти на најразлични игри. Спремете ги паричниците и продолжете со читањето, ова се тринаесет продавници каде што моментно можете да купите многу игри за малку пари!

 1. Steam – The Steam Lunar New Year Sale
 2. Green Man Gaming – Lunar Sale
 3. GOG – We Love Games
 4. Ubisoft – Lunar Sale Бесплатна е Assassin’s Creed China!
 5. WinGameStore – Specials!
 6. EA – EA Sale
 7. Epic Games Store – The Showcase Sale
 8. Humble Store – Lunar Sale и Lovers and Fighters Sale
 9. Fanatical – Lunar New Year Sale
 10. Battle.Net – Lunar New Year Sale
 11. GamesPlanet – Lunar Deals
 12. Square Enix Store – Valentine’s Day Sale
 13. Playstation Store – Games Under $15 и Big in Japan
Image result for sale games

Сигурни сме дека пропуштивме некоја продавница. Кажете нѝ која во коментарите!

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии