3 работи кои можеби не ги знаете за летната распродажба на Steam

Steam е феноменална платформа која често им нуди на гејмерите игри со длабоки попусти. Двапати годишно, епски распродажби од петни жили се трудат да ви го испразнат паричникот, а едната од тие две е исклучително блиску. Ова се три работи кои можеби не ги знаевте за неа.

  • Steam летната распродажба започнува на 25 јуни, а ќе трае до 9 јули. Датумите за оваа распродажба Steam никогаш не ги открива на јавноста пред време, но многу издавачи веќе открија дека добиле мејлови и упатсва за прилагодување на попустите за време на распродажбата.
Steam sale dates: When is the next Steam sale? | PC Gamer
  • Се спрема нов програм за лојалност. Според Павел Џундик, претставник од Steam Database, нов програм ќе им дава на корисниците награди во форма на дигитални предмети, Steam значки, па дури и попусти при купување игри. Иако вакво нешто не е ново, Steam никогаш не бил премногу дарежлив во овој поглед и останува да видиме за какви подароци и попусти би можело да се работи.
This is the new Steam Library | Engadget
  • Со распродажбата, се шпекулира дека ќе се откријат и нови реакции на рецензиите кои ги оставаат корисниците. Моментно, рецензиите кои ги читаме можат да се оценат како (не)корисни, или смешни. Со распродажбата, ќе се прошират можностите за оценување и на: deep thoughts, heartwarming, hilarious, hot take, and poetry. 
Steam 2.10.91.91 - Download for PC Free

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии