ИТ настан: Стартапи, пријавете се на Spark.me Startup натпреварот

Една од најголемите меѓународни ИТ конференции во регионот, Spark.me, ги повикува сите стартапи да се пријават на Sparkme Startup натпреварот до 4-ти мај. Натпреварот ќе се одржи во Будва на 28 и 29 мај, а победникот ќе има можност да учествува на TechCrunch Disrupt.

Она што натпреварот им овозможува на учесниците е пристап до советници, ментори, работилници, мрежа на инвеститори, но и индустриски експерти и претприемачи. Пред финалната фаза ќе има и преселекција, а по ова 10 стартапи ќе можат да се претстават во финалето. Можноста за претставување на TechCrunch Disrupt најверојатно ќе биде огромна мотивација за голем дел од стартапите во регионот да се појават во најдобро светло на еден од најпрестижните стартап натпревари. Заинтересираните можат да се пријават за учество до 4 мај, а финалето ќе се одржи на 28 и 29 мај.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии