Пол Макартни направи музички емотикони за Skype

Споделете ја љубовта со Skype и Пол Макартни! Познатиот музичар на Битлси e автор на музичките емотикони кои ќе се појават на време за Денот на вљубените. Споделувањето на новите емотикони, по ништо не се разликува од стандардните, а единствената разлика е музиката, чиј автор е токму г. Мекарти.

„Пол го сака Skype и инспириран од веќе постоечките Mojis, беше возбуден што може да го позајми гласот. Но и ние бевме воодушевени од соработката со Пол, и ова беше огромен креативен предизвик за нас“, вели тимот на Skype на својот блог. Промената на Skype е веќе започната, а новите емотикони се додаваат истовремено на најновите верзии на Skype за Windows, Mac, iOS и Android.

1 коментар на “Пол Макартни направи музички емотикони за Skype

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии