12 игри кои беа само за PlayStation, а сега ги има и за PC

Не е никаква тајна дека ако нешто сака Sony тоа е наслови кои единствено можат да се играат на нивната конзола. Во последно време, меѓутоа, Sony се чини како да има поделено мислење за оваа проблематика и одредени наслови ги овозможува и за PC гејмерите.

Ова се дванаесет игри кои првенствено биле директно осмислени од PlayStation Studios тимови или од независни студија, специјално за PlayStation. Денеска, можат да бидат играни и на PC!

Horizon Zero Dawn / Guerrilla Games / 7 август 2020

Beyond: Two Souls/ Quantic Dream / 18 јуни 2020

Death Stranding / Kojima Productions / 14 јули 2020

Detroit: Become Human / Quantic Dream / 18 јуни 2020

Everybody’s Gone to the Rapture / The Chinese Room / 14 април 2016

Flower / thatgamecompany / 14 февруари 2019

Heavy Rain / Quantic Dream / 18 јуни 2020

Helldivers / Arrowhead / 7 декември 2015

Journey / thatgamecompany / 11 јуни 2020

Nioh / Team Ninja / 7 ноември 2017

Nioh 2 / Team Ninja / 5 февруари 2021

The Unfinished Swan / Giant Sparrow / 10 сепрември 2020

Во меѓувреме, Days Gone се подготвува да излезе на пролет!

Интересно е како поголемиот дел од највпечатливите игрите се излезени за PC во 2020 година, нели? Што би вие играле, што би сакале конечно да излезе и за PC? Кажете нѝ во коментарите или на социјалните мрежи!

2 коментари на “12 игри кои беа само за PlayStation, а сега ги има и за PC

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии